zwolnica do koparki

Młot pneumatyczny.

Do budowy różnego rodzaju przedsięwzięcia, naprawy dróg lub innych działań budowlanych, pomocne są niejednokrotnie specjalistyczne sprzęty oraz maszyny. Maszyna budowlana, która stosowana jest do indywidualnych czynności musi być poprawnie obsługiwana, a osoba korzystająca z niej powinna być przygotowana pod względem teoretycznym oraz praktycznym. Maszyny budowlane można rodzielić na kilka klas. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, urządzenia do odwadniania, urządzenia do prac polowych, maszyny do produkcji oraz transportu betonu, maszyny do transportu samochodowego, urządzenia pomocnicze itp.
Jednym z wielokrotnie używanych narzędzi jest młot pneumatyczny. Jest to urządzenie mechaniczne używane przy pracach budowlanych, drogowych i dodatkowo górniczych. Jest to mechanizm zasilany sprężonym powietrzem. Ma on tłok, który porusza się w górę i w dół. Po naciśnięciu zaworu odblokuje dopływ powietrza, które płynie do dolnej części cylindra. W tym momencie tłok przesuwa się do góry, a będące nad nim powietrze spręża się zwolnica do koparki. Ruch tłoka unosi zawór. Później sprężone powietrze popycha tłok z pełną siłą do dołu.
Młoty pneumatyczne służą do kruszenia różnego typu tworzyw i towarów.
W trakcie pracy przyrząd wytwarza głośne dźwięki, stąd żądane jest używanie rozmaitego typu ochraniaczy na uszy, a też na całe ciało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s